Wzmacniacze WiFi potrzebne są wszędzie tam, gdzie zasięg sieci jest niezadowalający, a domownikom lub użytkownikom urządzeń końcowych zależy na tym, aby w krótkim czasie go poprawić. Jakie są najmocniejsze strony takich wzmacniaczy oraz na jakiej zasadzie działają? W takie urządzenia z pewnością warto się wyposażyć zwłaszcza na terenie domów wielopoziomowych, wielkich firm i zakładów pracy.
Wzmacniacze WiFi – czym tak właściwie są? Co trzeba o nich wiedzieć?
Każda osoba zainteresowana pozyskaniem wspomnianych wyżej urządzeń powinna wiedzieć o tym, że wzmacniacz WiFi to nic innego, jak kompaktowe i wygodne w obsłudze urządzenie poprawiające jakość sygnału WiFi (sieci bezprzewodowej). Tym samym zasięg sieci stanie się optymalny, a domownicy lub też inni użytkownicy takich wzmacniaczy będą mogli swobodniej wykonywać obowiązki służbowe, przeglądać Internet czy też po prostu relaksować się z wykorzystaniem laptopa, telewizora typu smart i telefonu komórkowego.
Dlaczego wzmacniacze WiFi cieszą się rosnącą popularnością? Największe zalety i zasada działania
Nie da się ukryć, że wzmacniacz sygnału WiFi cieszy się aktualnie coraz większą popularnością ze strony młodych, jak i dojrzałych użytkowników. Czemu? Na pewno z tego względu, że skutecznie poprawia jakość sygnału WiFi i zasięg sieci, ale też jest łatwy w obsłudze. Repeater wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego (najlepiej w centralnej części dużego budynku) i cieszyć się jego rozbudowaną funkcjonalnością. Jak konkretnie działają tego typu urządzenia? Otóż jest to banalnie proste:
- wzmacniacze umieszcza się w gniazdkach elektrycznych,
- repeatery wykorzystują wbudowane anteny, dzięki którym odbierają sygnał z routera, wzmacniają go i przesyłają do urządzeń końcowych znajdujących się w danym budynku,
- wzmacniacze łączą się z siecią udostępnioną przez router, a nie bezpośrednio z Internetem.
Dlaczego w ogóle warto pomyśleć o ich zakupieniu? Na pewno z tego względu, że bezproblemowo wzmocnią siłę odebranego sygnału i błyskawicznie prześlą go do użytkowanych urządzeń. Tym samym zwiększą obszar dostępu do sieci bezprzewodowej, a przeglądanie Internetu i korzystanie z niego stanie się dużo prostsze oraz przyjemniejsze. Wystarczy przejrzeć dostępne wzmacniacze sygnału WiFi i wybrać spośród nich te najdogodniejsze, które zastosuje się później w budynkach domowych lub firmowych.
Czym kierować się przy wyborze wzmacniacza WiFi oraz gdzie go umieścić? Porady
Pozostało zastanowić się nad tym, gdzie konkretnie umieścić omawiane wzmacniacze WiFi? Najlepiej byłoby to zrobić w wielopoziomowych i ogromnych domach mieszkalnych oraz budynkach firmowych/zakładach pracy. W takich miejscach router może znajdować się na jednym krańcu budynku, natomiast na drugim krańcu można mieć spore problemy z odbieraniem zadowalającego sygnału WiFi. Problemy mogą też dotyczyć grubego stropu. Nie pozostaje nic innego, jak zainwestować w wysokiej klasy repeatery i wpiąć je do gniazdka elektrycznego w centralnej części budynku. Czym kierować się przy ich wyborze? Na pewno częstotliwością WiFi. Zwykle jest to częstotliwość na poziomie 2,4 GHz, choć zawsze można się zdecydować na wzmacniacze dwuzakresowe (2,4 GHz i 5 GHz), gwarantujące zwiększenie prędkości sygnału i wzmocnienie jego siły. Drugim istotnym aspektem jest kompatybilność repeatera z routerem. Ciekawą opcją na rynku będzie m.in. dwupasmowy wzmacniacz sygnału WiFi D-Link DAP-1610, pozwalający na pracę z pełną prędkością i maksymalnie zwiększający zasięg WiFi w domu lub biurze. Wszystkie wymienione produkty znajdziesz w sklepie online https://csb.net.pl/